ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟΥ

ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ 2/ΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΤΣΑ

Σήμερα, Πέμπτη 8 Φεβρουαρίου 2018 και ώρα 14: 00 μ.μ. στο γραφείο της Διευθύντριας του Μουσικού Γυμνασίου Χαλκίδας με Λ.Τ. " Νίκος Σκαλκώτας", συγκεντρώθηκαν ύστερα από πρόσκλησή της με σκοπό την επιλογή πρακτορείου το οποίο θα αναλάβει τη διήμερη εκδρομή στην Καρδίτσα για τη συμμετοχή σε χορωδιακό φεστιβάλ, από το Σάββατο 10 έως και την Κυριακή 11 Μαρτίου 2018 σύμφωνα με την υπ' αριθμ. 33120/ΓΔ4/28-02-2017 Υ.Α. (ΦΕΚ 681/τ.Β/06-03-2017) και την πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος πρακτορείων με αρ. πρωτ. 38/01-02-2018 από τη Διευθύντρια οι παρακάτω:

1. Λεονταρίδη Ιωάννα

2. Κακαβελάκη Μαρία - Ιωσηφίνα, συνοδός καθηγητής

3. Μπουμπάρη Ηλιάδα, συνοδός καθηγητής.

4. Τζουμερκιώτη Μαρία, Πρόεδρος Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων

5. Σαλλακίδης Ερμής, Κουκουβίνος Δημήτριος και Σαρρή Ελένη - Ιωάννα, εκπρόσωποι του 15μελούς μαθητικού συμβουλίου.

Η Διευθύντρια ενημέρωσε την επιτροπή για τις ισχύουσες εγκυκλίους που αφορούν στη διαδικασία επιλογής πρακτορείου και κατέθεσε προς αποσφράγιση και μελέτη τρεις (3) συνολικά σφραγισμένες προσφορές από τα πρακτορεία:

1. « ΜΕΣΣΑΠΕΙΑ TRAVEL»

2. « TSOTRAS TRAVEL»

3. «ILLUSION TRAVEL»

Η επιτροπή εξέτασε ως προς το τυπικό τους μέρος όλες τις προσφορές των πρακτορείων για το εάν πληρούσαν τις προϋποθέσεις του νόμου και της πρόσκλησης εκδήλωσης ενδιαφέροντος. Επιπλέον, έλαβε υπόψη της την ασφάλεια, το συμφέρον των μαθητών του σχολείου, την πληρότητα του φακέλου της προσφοράς και την αξιοπιστία των πρακτορείων.

Αποφάσισε ομόφωνα να αναθέσει τη διενέργεια της εκδρομής για συμμετοχή σε χορωδιακό φεστιβάλ, στο πρακτορείο «ΜΕΣΣΑΠΕΙΑ TRAVEL» και να προχωρήσει στη σύνταξη συμφωνητικού στο οποίο θα περιγράφονται όλες οι υποχρεώσεις του πρακτορείου προς το σχολείο και του σχολείου προς αυτό. Η επιλογή του συγκεκριμένου πρακτορείου έγινε με βασικό κριτήριο το συμφερότερο για τους μαθητές και τους γονείς πακέτο διαμονής όπου η τελική τιμή ανά άτομο διαμορφώνεται στα 58€ με ΦΠΑ σε συνάρτηση με τις προσφερόμενες υπηρεσίες όπως αυτές φαίνονται παρακάτω:

1. Μία (1) διανυκτέρευση στο ξενοδοχείο «ΑΣΤΡΟΝ» 2 * σε τρίκλινα δωμάτια για τους μαθητές και δίκλινα για τους γονείς με πρωινό.

2. Δύο (2) γεύματα (Μικρό Παλάτι στην Καρδίτσα και Ρακάριο στα Τρίκαλα) στην τιμή των 20€ συνολικά ανά άτομο.

3. Πούλμαν πολυτελείας 54 θέσεων με όλα τα πιστοποιητικά καταλληλότητας σε αποκλειστική διάθεση του σχολείου σύμφωνα με το πρόγραμμα.

4. Ταξιδιωτική ασφάλιση αστικής ευθύνης GENERALI (αρ. ασφαλιστηρίου 11596120)

5. Επιστροφή του ποσού συμμετοχής στην εκδρομή μαθητή σε περίπτωση που για λόγους ανώτερης βίας ή ασθένειας ματαιωθεί η συμμετοχή του.

6. Διόδια αυτοκινητοδρόμων με ΦΠΑ

7. Ειδικό σήμα λειτουργίας ΕΟΤ

Η εν λόγω επιλογή επισημοποιήθηκε με την Πράξη 3/08-02-2018  της Διευθύντριας του Μουσικού Γυμνασίου Χαλκίδας με Λ.Τ. «Νίκος Σκαλκώτας», η οποία υπογράφηκε από όλα τα μέλη της επιτροπής αξιολόγησης των προσφορών των ως άνω Τουριστικών Πρακτορείων.

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ

ΛΕΟΝΤΑΡΙΔΗ ΙΩΑΝΝΑ