ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΣΤΗ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ "ΑΔΟΝΤΕΣ ΚΑΙ ΨΑΛΛΟΝΤΕΣ ΕΝ ΤΗ ΚΑΡΔΙΑ, ΜΝΗΜΗΣ ΗΧΩ"

Με μεγάλη μου χαρά, σας προωθώ το βίντεο της εκδήλωσης "Άδοντες και Ψάλλοντες εν τη καρδία, Μνήμης Ηχώ 2021" που διοργάνωσε το Μουσικό Σχολείο Καβάλας σε συνεργασία με μουσικά σχολεία της Ελλάδος και χορωδίες τόσο της Ελλάδος, όσο και του εξωτερικού.
Ευχαριστίες από καρδιάς στο Μουσικό Σχολείο Καβάλας και τον διευθυντή κο Ιωάννη Κακάρα για την πρόσκληση εν μέσω καραντίνας. Θερμά συγχαρητήρια στην υπεύθυνη εκπαιδευτικό κα Αντωνία Παπαϊωάννου και κυρίως στα παιδιά του σχολείου μας που με ζήλο ανταποκρίθηκαν άμεσα στη μουσική αυτή σύμπραξη και δούλεψαν επιμελώς για το βέλτιστο αποτέλεσμα.
(Οι μαθητές μας ερμηνεύουν τον ύμνο "Τη Υπερμάχω" στην αρχή του βίντεο και τον Εθνικό μας Ύμνο στο τέλος του).
Δείτε το βίντεο στο σύνδεσμο που ακολουθεί:
Η διευθύντρια
Ιωάννα Λεονταρίδη.